Psycholog • Psychoterapeuta • Psychotraumatolog • Terapeuta EMDR
mgr Jakub Cygan
Languages: Polish, English
mgr Jakub Cygan
Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą oraz dorosłymi, a w szczególności z osobami po traumach jednorazowych i złożonych. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par.
Pracuje w podejściu Poznawczo-Behawioralnym i EMDR. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie zawodowe z zakresu kompleksowej diagnozy i terapii psychologicznej zdobywał w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na oddziale ogólnopsychiatrycznym w MSCZ im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, a także w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Odbył zagraniczny staż kliniczny pracując na oddziale dziennym w Niagara Health System w Kanadzie pod nadzorem certyfikowanego psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Praktykował również na oddziale terapeutycznym dziennym MSCZ w Pruszkowie.
Obecnie pracuje na Oddziale Stacjonarnym Młodzieżowego Szpitala Psychiatrycznego w Konstancinie-Jeziorna oraz w Centrum Psychoterapii i Psychotraumatologii CBTherapy.
WYKSZTAŁCENIE
Absolwent Psychologii o specjalności Klinicznej oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS. Absolwent Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, w ramach której uzyskał Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego. Ukończył całościowe szkolenie terapeuty EMDR w ramach Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
ZGŁOŚ SIĘ, JEŚLI:
-
doświadczyłeś traumy (wypadku komunikacyjnego, napadu, przemocy fizycznej, seksualnej, krzywdy emocjonalnej w dzieciństwie lub byłeś świadkiem zagrożenia życia),
-
zmagasz się z depresją, zaburzeniami nastroju,
-
masz trudnościami z regulacją emocji: m.in. zachowania autodestrukcyjne, radzenie sobie ze stresem, nadmierne poczucie winy i wstydu,
-
twoim problemem są zaburzenia lękowe (np. lęki społeczne, paniczne, uogólnione, fobie, zaburzenie obsesyjno – kompulsyjne),
-
chcesz poradzić sobie z niską samooceną, masz negatywne myśli na swój temat,
-
masz trudności w relacjach z innymi osobami i chcesz rozwijać umiejętności społeczne i/lub zachowania asertywne,
-
jesteś w trudnej sytuacji życiowej (zdrada, rozwód, rozstanie z partnerem, trudności w związku, problemy zawodowe).